آشنایی با ابزار کار میناکاری تهران

 میناکاری یا میناسازی، یکی از هنر های ایرانی که از صنایع دستی مهم و با پیشینه ی طولانی می باشد. هنری که زیبایی چشم نواز آن انسان را از زمین خاکی به افلاک می برد. در این مقاله می خواهیم شما را با ابزار های مورد نیاز برای میناکاری آشنا کنیم.هنر میناکاری که به هنر آشتی آتش و خاک معروف می باشد که با رنگ‌های پخته و براق مینا جلوه ای خیره کننده می یابد. هنر میناکاری تهران این روزها از محبوبیت زیادی برخوردار می باشد و میناکاری روی مس بسیار زیبا و چشم نواز می باشد.
اگر شما هم به هنر میناکاری علاقه مند هستید و به خرید میناکاری تهران علاقه مند می باشید، بنظر می رسد که با ابزار های مورد نیاز برای ساخت این هنر آشنا کنیم. در ساخت محصولات میناکاری از زیر ساخت های مسی استفاده می شود که به دو روش مختلف تولید می شود.
پس یکی از مهمترین ابزار مورد نیاز برای میناکاری، زیر ساخت می باشد که معمولا از جنس مس می باشد. مانند بشقاب خام میناکاری که در طرح ها و ابعاد مختلف می باشد. در واقع  اولین و مهم ترین ابزار برای انجام کار میناکاری همین زیر ساخت ها می باشند.
زیر ساخت مورد استفاده برای بشقاب میناکاری تهران به دو روش 1. خم کاری 2. چکش کاری تولید می شوند. روش چکش کاری از قدیم الایام باب بوده است که در آن بدون نیاز به  استفاده از قالب و با استفاده از انواع چکش، انبر و سندان بشقاب را شکل می دهند.
از دیگر ابزار های مورد نیاز برای کار میناکاری قلم مو می باشد که سری آنها از جنس پشم شتر و در سایز های مختلفی می باشد. طرح موردنظر برای ظرف مینا که معمولا نقوش اسليمي و ختايي، گل و مرغ، شکارگاه می باشد بر روی ظرف زیر ساخت پیاده سازیمی شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید میناکاری در تهران به لینک زیر مراجعه نمائید.برای مشاهده و خرید کلیک کنید

خرید