آشنایی با هنر فیروزه کوبی

آشنایی با هنر فیروزه کوبی

فیروزه کوبی یکی از قدیمی ترین هنرهای ایرانی می باشد که به دلیل وجود سنگ فیروزه در آن بر ارزش مادی و معنوی آن افزوده است.


فیروزه کوبی


از آن جهت به ارزش معنوی اشاره می کنیم، زیرا سنگ فیروزه یک سنگ انرژی بخش بوده و بنابراین اثری که با سنگ فیروزه ساخته می شود دارای انرژی فراوانی نیز هست.


فیروزه کوبی


طریقه کار فیروزه کوبی به این صورت است که هنرمند فیروزه کوب، خرده سنگ های شکسته شده ی فیروزه که از معادن به دست می آید را به حالت های مختلف و با ظرافت در کنار هم قرار داده و روی سطوح مختلف مثل ظروف یا زیورآلات قرار می دهند.


فیروزه کوبی


این چیده شدن سنگ های فیروزه کنار یکدیگر اثر زیبایی را خلق می کند که در نوع خود بی نظیر بوده و چشم همگان را به خود جذب می کند.فیروزه کوبی


این هنر اولین بار در شهر مقدس مشهد حدود 70 سال پیش برای اولین بار در ایران شروع شد و بیشتر روی زیورآلات کار می کرد و سپس این هنر به اصفهان رسید و طبق معمولا یکه تازان عرصه ی هنر روی این زمینه نیز هنرنمایی کردند.


فیروزه کوبی


در محصولات فیروزه کوبی ترکیب زیبای مس و فیروزه هر بیننده ای را به خود خیره کرده و جذب می کند. همچنین به دلیل وجود دو رنگ متضاد در کنار هم می تواند یک اثر دکوراتیو بسیار زیبا محسوب شود.


فیروزه کوبی


همچنین شما می توانید از هدیه فیروزه کوبی اصفهان به عنوان یک یادگار ارزشمند برای عزیزانتان تهیه کنید.


فیروزه کوبیبرای مشاهده و خرید اینترنتی فیروزه کوبی روی لینک زیر کلیک کنید.

اطلاعات بیشتر و خرید