راه های شناسایی مرغوبیت ظروف میناکاری تهران

راه های شناسایی مرغوبیت ظروف میناکاری تهران


میناکاری


اگر جزو دسته افرادی باشید که به هنر اصیل علاقه دارند حتما اقدام به خرید ظروف میناکاری کرده اید و یا تصمیم به خرید دارید. در این مطلب سعی داریم که نشانه های مرغوبیت ظروف میناکاری تهران را شناسایی کرده و به شما معرفی کنیم.


میناکاری


یکی از ویژگی های مهم یک اثر خوب مینا که آن را اصیل جلوه می دهد داشتن نام و امضای صاحب اثر روی آن ظرف مینا است. یعنی باید نام هنرمند و سال و مکان ساخت آن رو یا پشت ظرف باشد.
میناکاری


روی سطح ظرف مینا نباید حباب یا ترک داشته باشد. زمان خرید هم دقت کنید که ظرف پوسته پوسته نباشد و کاملا ظرف یکنواخت باشد و هیچگونه برآمدگی و برجستگی نباشد.


میناکاری


یکی از ویژگی های مهم یک مینای خوب آن است که غلظت رنگ به کار رفته در آن باید در همه جای ظرف به یک مقدار باشد و ظرف دچار برآمدگی و برجستگی نشده باشد.


میناکاری


همچنین سطح ظروف مینا باید صاف، صیقلی و درخشان باشد. یعنی هیچ برآمدگی یا برجستگی نداشته باشد. همچنین  سطح ظرف باید یکنواخت و یکپارچه باشد. حتی اگر لحیم کاری برای متصل کردن برخی قطعات نیز روی ظرف صورت گرفته هیچ اثری از آن روی ظرف نباشد.


میناکاری


آخرین فاکتور مهم در یک ظرف مینا زیرساخت آن ظرف است که باید از یک فلز یا آلیاژ مرغوب ساخته شده باشد و هیچ ناخالصی در آن نباشد. ظروف مینا همگی از جنس مس ساخته شده اند.


میناکاری


برای مشاهدده قیمت ظروف میناکاری تهران روی لینک زیر کلیک کنید.

اطلاعات بیشتر و خرید