نشانه های اصالت محصولات میناکاری

میناکاری از هنر های پر رونق ایران می باشد، که محصولات میناکاری عمدتا در کارگاه های موجود در اصفهان تولید می شوند.اصفهان را مهد میناکاری می نامند و در بزرگ ترین میدان این شهر از ابتدا تا انتهایش میناکاران به تولید و عرضه ی انواع ظروف میناکاری اصفهان مشغول هستند. هم چنین این میدان مرکز عبور و مرور گرشگران ایرانی و خارجی می باشد که از قضا از این آثار استقبال بی نظیری می کنند.


قندان میناکاری

باتوجه به رونق میناکاری عده ای از افراد سودجو به دنبال تولید محصولات نامرغوب و تقلبی رفته اند و افراد هنر دوست و علاقه مند ناخواسته فریب این افراد و محصولاتشان را می خورند.با دانستن این مسئله در هنگام خرید ظروف میناکاری باید نهایت دقت و توجه را به کار گرفت تا در دام چنین افرادی نیفتیم.به طور مثال چنانچه متوجه سبک وزنی ظروف میناکاری شدید، آگاه باشید که این ظرف در دراز مدت تغییر شکل خواهد داد و از بین خواهد رفت.

 

قندان مینا

خرید محصول

قیمت: 90000 تومان 

در ساخت ظروف میناکاری اگر لعاب بندی سطح زیرساخت به درستی صورت گرفته باشد، بر روی سطوح ظرف ترک خوردگی، پریدگی و زبری مشاهده می گردد.در صورتی که یک ظرف میناکاری شده ی اصیل و به دست اساتید کار کشته و برجسته ی اصفهانی لعاب بندی دقیقی دیده باشد، سطح ظرف صاف، براق، درخشنده و فاقد هر گونه زبری و مانند آن را دارا است.

 

خرید قندان مینا

هم چنین بایستی توجه داشت که لبه های ظرف فاقد رنگ سبز، تیزی و برندگی باشد.به طور کلی یک اثر مینای مرغوب و اصیل دارای یک شناسنامه می باشد، شناسنامه ای که نشان دهنده ی نام اثر، نام سازنده و تاریخ ساخت در آن به درستی ذکر شده باشد.این شناسنامه بر روی ظروف میناکاری حک می شود که نشان از اصالت آن اثر دارد.

 

قیمت قندان میناکاری

خرید محصول

قیمت : 92000 تومان


قندان های میناکاری از برجسته ترین آثار مینا هستند که هم استفاده ی تزیینی و هم استفاده ی کاربردی از آن میشود.به طور مثال اگر قندان درون جعبه ی مشبکی قرار گیرد، تنها جنبه ی تزیینی دارد.