چگونگی ارزیابی اصالت ظروف مینا

میناکاری یکی از صنایع دستی شهر اصفهان است و هنر فاخر و برجسته است٬ این هنر به دلیل زیبایی چشم نوازی که دارد مورد استقبال مردم و گردشگران قرار گرفته است. بسیاری از مردم برای تزیین دکوراسیون منزل یا هدیه دادن به دیگران این ظروف را خریداری میکنند. البته هنگام خرید این ظروف باید دقت کرد تقلبی نباشند و از اصالت کامل برخوردار باشند بسیاری از مردم از نحوه تولید و مرغوبیت مینا اطلاح چندانی ندارند٬ برای خرید میناکاری تهران به یک سری از نکات باید توجه داشت که ما در این جا نکات را برای شما شرح می دهیم.

فروشگاه میناکاری تهران


نکات ارزیابی اصالت مینا:

۱) یکنواخت بودن زیر ساخت

۲) لبه های زیر ساخت نباید به رنگ سبز باشند و تیز و برنده نباشند. 

۳) غلظت لعاب مینا در همه قسمت ها باید یکسان باشد. پریدگی٬ سوراخ و زبری نداشته باشد.

۴) سطح ظرف کاملا براق٬ شفاف و درخشنده باشد٬ اگر با دست کشیدن روی ظروف احساس زبری و ناصافی بکنید نشان دهنده این است که ظرف کیفیت لازم را ندارد و مرغوب نیست.

 

خرید میناکاری در تهران

۵) یکنواخت بودن ضخامت رنگ

۶) نقشدها باید از اصالت ایرانی برخوردار باشند.

۷) پشت ظرف از بعاب مرغوب و باکیفیت و بدون ترک باشد.

۸) وجود ترک خوردگی بر روی ظرف نشان دهنده سوختگی ظرف در حین حرارت در کوره است.

۹) شناسنامه دار بودن محصولات؛ شناسنامه درربردارنده نام اثر٬ نام سازنده٬ تاریخ ساخت است و بر روی ظرف حک میشود که وجود این شناسنامه نشان از اصالت ظرف دارد.گلدان میناکاری با جعبه شفاف:

این گلدان دارای ابعاد ۸*۲۰ سانتی متر میباشد٬ این گلدان زیبا از جنس مس است و درون یک جعبه شفاف از جنس پلکسی گلاس در ابعاد ۹.۵*۹.۵*۲۷ قرار دارد. این گلدان از اصالت و کیفیت لازم برخوردار است. قیمت آن تنها ۱۰۸۰۰۰ تومان میباشد.

 

مرکز فروش میناکاری در تهران

قیمت:108000 تومان

اطلاعات بیشتر و خرید


قاب میناکاری جعبه مشبک ۲۴*۲۴ سانتی متر:

قاب میناکاری دارای ابعاد ۲۴*۲۴ سانتی متر است٬ قاب چوبی آن دارای نقش های مشبکی است گه زیبایی این اثر را دوچندان کرده است٬ بشقاب داخل قاب دارای قطر ۲۰ سانتی متر و از جنس مس است٬ این قاب زیبا برای تزیین دکوراسیون بسیار مناسب است و در هنگام قرار گرفتن روی دیوار جلوه خاصی دارد. این قاب از اصالت کامل برخوردار بوده و ساخت دست هنرمندان اصفهانی است.

 

میناکاری در تهران

قیمت:74000 تومان

اطلاعات بیشتر و خرید


اگر میخواهید ظروف میناکاری اصیل و باکیفیت را خریداری کنید به فروشگاه میناکاری تهران که یک فروشگاه مجازی است مراجعه کنید.